10 filmowych pocałunków ostatniej dekady

Namiętne pocałunki są jednym z najbardziej ikonicznych elementów w kinie. W ciągu ostatnich 10 lat widzieliśmy wiele niezapomnianych scen miłosnych, które poruszały serca widzów. Oto dziesięć przykładów najbardziej namiętnych pocałunków, które zapadły w pamięć w ostatniej dekadzie.

  1. "La La Land" (2016) - W tym musicalu Damien Chazelle'a, pocałunek między Sebem (Ryan Gosling) i Mią (Emma Stone) podczas złotej godziny na wzgórzu Griffith w Los Angeles był nie tylko pełen pasji, ale również przesycony tęsknotą za marzeniami i miłością do sztuki.

  2. "Tamte Dni, Tamte Noce" (2017) - Film Luca Guadagnino opowiada historię miłości między Elio (Timothée Chalamet) a Oliverem (Armie Hammer). Ich pierwszy pocałunek na włoskiej letniej łące był delikatny, pełen emocji i niezwykle intymny.

  3. "Carol" (2015) - W tym filmie Todda Haynesa, pocałunek między Carol (Cate Blanchett) a Therese (Rooney Mara) był przełomowym momentem w ich zakazanej miłości. Pełen tęsknoty, pożądania i emocji, ten pocałunek stał się symbolem ich skomplikowanej relacji.

  4. "Moonlight" (2016) - Pocałunek na plaży między Chironem (Alex R. Hibbert/Ashton Sanders/Trevante Rhodes) i Kevinem (Jharrel Jerome) był delikatnym, ale namiętnym aktem buntu i odkrycia własnej tożsamości. Ten chwytający za serce moment przekazywał wiele emocji bez słów.

  5. "Gwiazd Naszych Wina" (2014) - Pocałunek w Amsterdamie między Hazel (Shailene Woodley) a Augustusem (Ansel Elgort) był pełen siły i determinacji w obliczu trudności i śmiertelnej choroby. To był chwila, w której miłość przezwyciężała przeciwności.

  6. "Brooklyn" (2015) - Pocałunek na plaży między Ellis (Saoirse Ronan) a Tony'm (Emory Cohen) był momentem, w którym przekraczano granice i podejmowano odważne decyzje. To było namiętne połączenie między dwojgiem ludzi zakochanych, którzy muszą stawić czoła rozłące.

  7. "Życie Adeli" (2013) - W tym filmie Abdellatif Kechiche'a pocałunek między Adèle (Adèle Exarchopoulos) i Emmą (Léa Seydoux) był zarówno namiętny, jak i pełen zmysłowości. Ta scena przekazywała głębokie połączenie między bohaterkami.

  8. "Kształt Wody" (2017) - Pocałunek pod wodą między Elizą (Sally Hawkins) a Amphibian Manem (Doug Jones) był magią i pięknem. To było przełamujące bariery i pokonujące różnice połączenie dwóch istot z różnych światów.

  9. "Bajecznie Bogaci Azjaci" (2018) - Pocałunek wodospadzie między Rachel (Constance Wu) i Nickiem (Henry Golding) był nie tylko romantyczny, ale również symboliczny. To był moment, w którym Rachel dowiadywała się, że jest akceptowana przez rodzinę Nicka i jego kulturę.

  10. "Narodziny Gwiazdy" (2018) - Pocałunek na scenie podczas występu Ally (Lady Gaga) i Jacksona (Bradley Cooper) był pełen energii, pasji i miłości do muzyki. To był moment, w którym ich miłość była widoczna dla całego świata.

Te dziesięć namiętnych pocałunków w kinie w ciągu ostatnich 10 lat z pewnością pozostawiło trwałe wrażenie na widzach. Były one nie tylko momentami miłosnymi, ale także chwilami, w których przekazywano emocje, tęsknoty, bunt, odwagę i akceptację. To właśnie dzięki nim filmy stają się jeszcze bardziej porywającymi i niezapomnianymi doświadczeniami.

Powrót do blogu